Sügisese trennihooaja algusega suureneb vigastuste ja õnnetusjuhtumite arv

22.09.2023

Viimased uudised

  • 22.04.2024
    Eesti inimesed on hakanud vähem prügi sorteerima
    Loen edasi...
  • 16.04.2024
    Tüütud parklaõnnetused: kes vastutab plekimõlkimise eest?
    Loen edasi...
  • 26.03.2024
    Mootorratturitega juhtunud õnnetusi põhjustab valesti valitud kiirus
    Loen edasi...
Kõik uudised
Suve ja puhkusteperioodi lõppedes taas käivituv trennihooaeg toob endaga tavapäraselt kaasa suurenenud vigastuste ja õnnetusjuhtumite arvu – seda nii täiskasvanute kui ka laste hulgas. Mida tähele panna turvalise sportimise juures?

Seoses kooliaasta algusega taas trennidesse siirduvate lastegi puhul on tegemist elurütmi muutuse ja sportimistegevuste intensiivistumisega, millega tuleks kogu perekonnas arvestada. Siseruumides treeninguid alustades suureneb traumade arv. Meeskonnatreeningutel, samuti kergejõustikus ja muu aktiivse sporditegevuse ajal juhtub enim liigeste venitusi, põrutusi ja luumurde. Poistega juhtub traumasid rohkem kui tüdrukutega nagu samuti juhtub täiskasvanud meestega enam traumasid kui naistega.

Põhihädad, millega kindlustusse jõutakse, on seotud pallimängutreeningute käigus saadud vigastustega nagu varvastele astumised, kukkumised, kokkupõrked teiste mängijatega, palli püüdmisel saadud sõrmede vigastused. Pallimängudest enim juhtumeid on korvpalli ja jalgpalliga. Tavapärased vigastused on luumurrud ja põrutused. 


Hea teada!

Õnnetusjuhtumikindlustus aitab maandada treeningtegevusega seotus riske ja vähendada ootamatutest olukordadest tekkinud pinget. Õnnetusjuhtumikindlustus ei hoia ära trauma tekkimist, kuid lapsega juhtunud õnnetuse tõttu võib tekkida olukord, kus pere sissetulek väheneb, kuna ema või isa peab jääma töölt koju, et vigastunud last ravida. Õnnetusjuhtumikindlustusega saab lapsevanemale korvata tema saamatajäänud palgaraha ja lapsele makstakse taastumiseks valuraha.. Täpselt sama kehtib ka täiskasvanute trennivigastuste puhul, kui on valitud nii valuraha kui päevaraha kaitse.

Õnnetusjuhtumikindlustust sõlmides tuleb kindlasti rääkida oma pere spordiharjumustest. Kes pereliikmetest on lihtsalt aktiivne – jookseb ja sõidab rattaga oma lõbuks – ning kes pereliikmetest ja mis tasemel osaleb sporditreeningutel. See info tuleb märkida kindlustuspoliisile. Sporditegevus mõjutab ka kindlustusmakse suurust.