Tartu gaasiplahvatuses suuri kahjustusi saanud trepikoja korteritel on ees uued tuletõkkeuksed

06.10.2021

Viimased uudised

 • 13.09.2022
  Energiakriis tekitab stressi? Kasulikud näpunäited küttearvete vähendamiseks
  Loen edasi...
 • 01.09.2022
  Seitse sammu, mida teha liiklusõnnetuse korral ja millal kutsuda politsei?
  Loen edasi...
 • 25.08.2022
  Kuumus ja põud: väike vihm ei kustuta veel tuleohtu!
  Loen edasi...
Kõik uudised

Augusti keskpaigas Jaama 77 kortermajas toimunud rängas gaasiplahvatuses kahjustada saanud korteri taastamistööd on esimestes korterites jõudnud siseviimistlustöödeni.

Gjensidige kahjukäsitluse osakonna juht Maarika Mürk ütles, et tänaseks on taastamistööd jõudnud nii kaugele, et mõnes korteris on käsil siseviimistlustööd ja mitmes korteris käivad korteriomanikega arutelud siseviimistluse detailide osas. Järgmiseks nädalaks on planeeritud fassaadipuhastustööd, mille käigus eemaldatakse tahmakahjustused ja antakse majale värskem ilme.

"Kahjustada saanud Jaama 77 kortermaja trepikoja elektritööd on tänaseks valmis, paigaldatud on uued tuletõkkeuksed ning korteris, kus toimus plahvatus on ära vahetatud kandvad konstruktsioonid. Kogu trepikojale on paigaldatud uus torustik ja taastatud küttesüsteemid. Mitmes korteris teostavad maalrid siseviimistlustöid.  Korteriomanikuga käivad arutelud täpsema sisekujunduse, näiteks värvilahenduste osas," kirjeldas ta.

Jaama 77 kortermajal oli kindlustatud on nii hoone karp kui ka korterite siseviimistlus, mistõttu hüvitab Gjensidige kindlustus kõik vajaminevad remonttööd nii majas sees kui ka näiteks maja taga kahjustada saanud mänguväljakul.