Gjensidige töö kodust: õnnelikud, et säästame aega ja raha, aga igatseme kolleege

05.05.2020

Viimased uudised

  • 22.04.2024
    Eesti inimesed on hakanud vähem prügi sorteerima
    Loen edasi...
  • 16.04.2024
    Tüütud parklaõnnetused: kes vastutab plekimõlkimise eest?
    Loen edasi...
  • 26.03.2024
    Mootorratturitega juhtunud õnnetusi põhjustab valesti valitud kiirus
    Loen edasi...
Kõik uudised

Praeguseks on möödunud 8 nädalat mil enamik töötajaid töötab kodust ning müügikontorid jäävad suletuks. Eelmisel nädalal hakkasime Leedus uuesti kontoreid avama ning teeme seda kõigi ohutusnõuete kohaselt. Enamik kolleege meie Baltimaade peakontoritest ja müügivõrgustikust Lätis jätkavad tööd kodust. Tegime uuringu, selgitamaks kui hästi on Gjensidige töötajad antud olukorraga kohanenud ning mis on kodukontori plusid ja miinused.

Enamik Eesti vastanutest (96,4%) on rahul kodust töötamise võimalusega, vältides COVID-19 nakatumise riski. See näitaja oli Leedu puhul 98% ja Läti puhul 94.9%.

89,3% Eesti vastanutest usub, et kodustes tingimustes töötamine on üpris mugav; 97% Leedu kolleegidest ja 90.6% Läti kolleegidest. 7% vastanutest Eestis ja Lätis eelistaksid töötada kontoris; Leedu puhul on see näitaja ligi kümnendik (11%).

Kui küsiti kodust töötamise eeliste kohta, olid arvamused kolme Balti riigi töötajatel sarnased. Kodust töötamine säästab aega ja raha, võimaldab paremini keskenduda ja ka laste eest hoolitseda.

Eesti vastanute seas toodi positiivse poole pealt välja ka maksimaalne ajakasutus ning töö aja planeerimine pikemale ajale päevast. Lisaks meeldib inimestele, et saab mugavalt terve päev dressides ja lemmik sussides olla ning ei pea igapäevaselt habet ajama. Ka on ära mainitud parem sisekliima ja valgustus.

Kodus viibimine ei vabasta siiski kohustusest olla nii lapsevanem kui ka kokk ja koristaja. Siinkohal ongi vastajate seas kõige suuremateks väljakutseteks majapidamiskohustused ning töö- ja puhkerežiimist kinnipidamine. Ja kõige rohkem tuntakse puudust elavast suhtlusest kolleegidega.

Lisaks tunnevad Eesti kolleegid, et kohati tekib infosulg ning tõrkuvad programmid häirivad tööd. Tööpäevad venivad liiga pikale ja ka kontori mööbel annab paljudel soovida, mis päädib selja- ja kaelavaludega, aga on ka vastanuid, kes tunnevad, et kodukontoril ei ole ühtegi puudust.