Mine sisu juurde

VAATA JA KUULA | Riskid või kindlustad?: Kodukindlustust sõlmides kiputakse oma vara väärtust alahindama

18.03.2025

Viimased uudised

  • 15.04.2025
    Mida teha kui varas sisenes lukustamata uksest
    Loen edasi...
  • 26.03.2025
    Pimestav kevadpäike ja heitlik ilm: neli soovitust, et vältida liiklusõnnetust
    Loen edasi...
  • 18.03.2025
    VAATA JA KUULA | Riskid või kindlustad?: Kodukindlustust sõlmides kiputakse oma vara väärtust alahindama
    Loen edasi...
Kõik uudised

Kui räägitakse kindlustusest, kuulub oluliste jututeemade hulka ikka ja alati ka kodukindlustus. Kuigi enamikul inimestel on kodukindlustus sõlmitud, ei pruugita selle sõlmimisega seotud üksikasjadega tänini täpselt kursis olla. Millele tasub kodukindlustust sõlmides tähelepanu pöörata ja mille eest kaitseb vastutuskindlustus, räägivad üle seekordses saates „Riskid või kindlustad?“ Gjensidige kindlustuse isiku- ja varakindlustuse toote- ja riskijuht Terje Rabe ning Salva Kindlustuse kodukindlustuse tootejuht Kaspar Lillmaa.

Oluline on meeles pidada, et kodukindlustuse sisu erineb sõltuvalt sellest, kas inimese koduks on korter või eramaja. Nimelt katab korteris elades kodukindlustus standardlahenduse raames vaid omanikule kuuluva siseviimistluse (sh toru- ja elektrisüsteemide) kahjud, eramus elades aga kogu hoone taastamise.

Siiski tulevad Lillmaa sõnul ka eramus elades kodukindlustuse puhul mängu mitmed nüansid. „Kuigi kindlustusseltsid annavad kodukindlustusega automaatse katte kinnistul asuvate erinevate hoonete jaoks, on sellele seatud kindel piirmäär. Näiteks kui kinnistul on eraldi grillnurk, lastemänguväljak, saun ja puukuur, tuleb ise huvi tunda ja üle uurida, kas rahaline piirmäär on seatud sellisele kõrgusele, et see õnnetuse korral kõigi nende hoonete taastamise katab,“ selgitab ta.

Kui hooned kindlustatakse taastamisväärtuses, siis kodukindlustuse hulka kuuluv koduse vara kindlustus eeldab klientide enda poolt kindlustussumma määramist. Seejuures kipuvad inimesed oma vara väärtust alahindama, tõdeb Rabe Gjensidigest. „Inimesed arvutavad kokku tehnika ja mööbli väärtuse, kuid jätavad sageli kalkulatsioonidest välja näiteks riiete ja jalanõude väärtuse. Ent kui juhtub kõige hullem ehk tekib tulekahju, siis ei jää midagi alles,“ juhib ta tähelepanu.

Rabe lisab, et korteris elades tehakse kodukindlustusega seotud varakindlustus enamjaolt 10 000 euro peale, mis on aga reeglina liiga väike summa katmaks kogu vara väärtust õnnetuse aset leidmise korral.

Millest veel saates juttu tuli, kuula lähemalt Delfi Taskust või vaata Delfi TV-d. Saadet juhib Tanel Talve.

Loe kodukindlustusest lähemalt Eesti Kindlustusseltside Liidu veebilehel.