Pikkadel jaanidel pea meeles oma vara kaitsta

12.06.2019

Viimased uudised

  • 26.03.2024
    Mootorratturitega juhtunud õnnetusi põhjustab valesti valitud kiirus
    Loen edasi...
  • 04.03.2024
    Töökaotus pole nii hirmutav, kui kindlustus maksab kodulaenu
    Loen edasi...
  • 12.02.2024
    Ilmataat tegi jälle autole külma? Kindlustuse kolm nõuannet krõbeda pakasega võitlemiseks
    Loen edasi...
Kõik uudised

Jaanid annavad sel aastal võimaluse nautida pikka nädalavahetust, sõita puhkama linnast või lausa riigist välja. Kuigi pühad on kõigile lõõgastumise ja rõõmustamise aeg, maksab järgida mõnd nõuannet, et naastes ei ootaks halbu üllatusi.

19. juunil tähistatakse üle maailma vargustevastast päeva. Selles valguses on iseäranis paslik panna südamele, et käituksime ka ise vastutustundlikult ega meelitaks ligi kutsumata külalisi.

Gjensidige kahjukäsitluse osakonna juhataja Maarika Mürk märgib, et varaste jaoks ei ole sageli oluline kui suur, väike, väärtuslik või väärtusetu mõni asi teile paistab. Varastatakse nii taarat, alkoholi, tööriistu, ukselinke kui mõistagi kallimaid asju.

„Aeg on näidanud, et varastatakse kõike, mis tundub järelevalveta,“ ütles Mürk. „Kui plaanite kodust pikemaks ajaks lahkuda, siis tuleb kõik uksed ja aknad korralikult sulgeda, sest on ka juhtumeid, kus viimase korruse korterisse tungitakse rõdu kaudu sisse. Ühtlasi tasub oma puhkuseplaanide ja puhkusel viibimise näitamisega ettevaatlik olla, sest sotsiaalmeedia on osutunud ka varastele tõhusaks abivahendiks.“

Ootamatuste puhuks, mille hulka kuuluvad ka veeavarii ja teised õnnetused, tuleks veenduda, et kodukindlustus kehtib, sest kui kodust äraoleku ajal peaks midagi juhtuma, saab kindlustuselt tõenäoliselt abi. Kindlustama peaks ka oma suvekodu, sest seegi vajab kaitset.

„Tänuväärt abi pakuvad elektroonilised valveseadmed, aga ka naabrivalve, sest kortermajast või naabruskonnast jääb alati keegi koju ning usaldusväärne inimene võiks ka teie kodul silma peal hoida. Kas või posti ära võtta, kui olete ära pikemalt,“ soovitas Gjensidige spetsialist. „Kõikvõimalikud väärisesemed ja kallimad elektroonikaseadmed tasub samuti varjule panna. Maakodu või eramaja omanikud võiksid enne lahkumist murutraktorid ja -niidukid, tööriistad ning teised aias kasutatavad vahendid panna kindlalt luku taha. Laokile ei tohiks jätta ka taarat ega vanametalli, mida on lihtne ära viia.“

Autoga liigeldes ja eriti välisündmusi külastades, tuleb olla tähelepanelik, et midagi ei jääks sõidukis nähtavale kohale. Autoaknaid on lõhutud suitsupaki pärast, rääkimata digikaameratest, telefonidest ning käe- ja rahakottidest. Aknad ja uksed tasub mõistagi kinni hoida.

„Võttes telefoni ja rahakoti kaasa, hoidke seda turvaliselt. Pükste tagataskud on lihtsad kohad, kust varastada. Käes hoides aga kiputakse asju kuhugi unustama. Kui te pole kindel, et mõnd väärtuslikumat asja jaanikul tarvis läheb, jätke see parem koju, turvalisse kohta,“ andis Mürk nõu. „Jalgrattaga liigeldes võtke alati rattalukk kaasa, et jalgsi edasi liikudes saaks liikumisvahend turvaliselt pargitud. Ka siis, kui arvate, et hüppate kiiresti poest läbi. Varguse motivatsioon ei pruugi olla alati rahaline, vaid keegi tahab nö lihtsalt nalja teha või ei mõtle kaine peaga.“

Hoides oma vara, vähendame varguse toimepanemise tõenäosust ning tagame enesele suurema meelerahu, sest oleme teinud kõik, et tagada oma kodu ja vara turvalisus.