Uuring: koroonaviirus jättis ligi pooled Eesti inimestest ihaldatud puhkusest ilma

03.09.2020

Viimased uudised

  • 26.03.2024
    Mootorratturitega juhtunud õnnetusi põhjustab valesti valitud kiirus
    Loen edasi...
  • 04.03.2024
    Töökaotus pole nii hirmutav, kui kindlustus maksab kodulaenu
    Loen edasi...
  • 12.02.2024
    Ilmataat tegi jälle autole külma? Kindlustuse kolm nõuannet krõbeda pakasega võitlemiseks
    Loen edasi...
Kõik uudised

Lennud välisriikidesse on sel hooajal tõsiselt piiratud ning paljud inimesed on oma puhkuse välismaale edasi lükanud või ära jätnud. Uuringute järgi on aga peaaegu iga teise Baltimaa elaniku jaoks ideaalpuhkus reis välismaale ja kõige vähem inimesi veedaks oma ideaalpuhkuse koduste seinte vahel.

Gjensidige tellitud ja Sprinter Researchi läbiviidud uuringu põhjal tunneb 43% Eesti inimestest, et parim viis puhkamiseks on sõita perega välismaale. Seevastu 34% vastanutest leiab, et ideaalne puhkus tähendab reisimist perega siinsamas Eestis.

Gjensidige kahjukäsitluse osakonna juhi Maarika Mürgi sõnul pidid enamik inimesi sel suvel oma ideaalsest puhkusest välismaale loobuma, kuid enam kui kolmandikule Baltikumi elanikest sobis perepuhkus kodumaal siiski väga hästi. Eestimaalaste seas on kodumaal reisimist ideaalseks puhkuseks nimetanute arv tõusnud 28-lt 34%-ni, Lätis 29-lt 38%-ni ning Leedus on näitaja kõige kõrgem, samas kõige vähem muutunud: 30-lt 35%-ni.

„Ehkki kaugematesse välisriikidesse lendas see suvi väga vähe inimesi ning mõned populaarsemad sihtkohad olid sel aastal lausa suletud, korraldasid inimesed siiski oma puhkusereise ning reisiti Eesti-siseselt kui ka naaberriikidesse. Uued avastamata vaatamisväärsused ja unustusse vajunud kohad leidsid tee eestlaste reisinimekirja rohkem kui eelnevatel aastatel,“ ütles kindlustusseltsi esindaja.

Uuringu tulemusel vastas peaaegu kolmandik Baltikumi elanikest, et parim puhkus on seotud sooviga võimalikult palju näha, külastada ja kogeda. „Seetõttu täitis selle soovi sel suvel autoga naaberriikidesse ja kodumaal reisimine,“ sõnas Mürk.

Seejuures nimetas pea veerand elanikkonnast parimaks puhkuseks looduses veedetud aega. Kõige rohkem eelistavad seda lätlased, kelle seas eelmise aastaga võrreldes on looduses puhkajate protsent tõusnud 25-lt 32 peale.

„See on tähelepanuväärne, et kõigis Balti riikides on kasvanud just nende inimeste arv, kes soovivad puhata looduses, eemal tsivilisatsioonist. Tõenäoliselt ka pandeemiast tingitud karantiiniaeg on innustanud inimesi mõtlema looduses puhkamise peale, et saaks täielikult lõõgastuda ja infovoogudest eemalduda,“ ütles kindlustusseltsi esindaja.

Võrreldes Läti ja Leedu inimestega meeldib paljudele eestlastele ka passiivne puhkus soojal maal palmi all, kus 28% vastanutest tunneb, et just see on nende ideaalne puhkus. Lätis arvab seda 14% vastanutest ja Leedus 18%.

Balti inimesed eelistavad kõige vähem veeta puhkust kodus, isegi kui kodused kohustused puuduvad. . Võrreldes Läti ja Leeduga eelistavad aga eestlased seda kõige enam (20% vs Läti 17% ja Leedu 16%). Kui Läti ja Leedu inimeste jaoks oli kodus puhkamine kõige vastumeelsem, siis eestlaste seas sai see siiski kõrgema koha matkamise ees, mida peab ideaalseks puhkuseks 15% siinsetest inimestest.

Samas on matkasõprade arv Baltikumis laiemalt üsna suur ning parimaks puhkuseks peab matkamist ligi viiendik Baltikumi elanikest. „Kõigis Balti riikides on matkamine, süstasõit ja rattasõit järjest populaarsemad. Taolisel puhkusel on kolm olulist aspekti – hea seltskond, loodus ja kasu tervisele,“ lausus Mürk.

Gjensidige tellitud kahjukindlustusseltside kasutajate uuringus küsitleti juunikuu jooksul 2400 inimest Eestist, Lätist ja Leedust.