Gjensidige reisitõrkekindlustus kehtib taas tavapärastel alustel

10.03.2020

Viimased uudised

 • 24.05.2024
  Reisil võib ootamatu tervisemure tõttu minna arstivisiit maksma mitu tuhat eurot
  Loen edasi...
 • 08.05.2024
  KUULA | Mida reisikindlustust sõlmides tähele panna?
  Loen edasi...
 • 06.05.2024
  Kindlustusekspert annab nõu: päikesepaneelide seadistamisel tuleb just paigaldamisel eriti hoolikas olla
  Loen edasi...
Kõik uudised

Reisitõrkekindlustuse laiendatud kaitse koroonaviiruse (COVID-19) puhangu tõttu kehtib kindlustuslepingutele, mis on väljastatud kuni 10. märts kell 11.00. Hiljem sõlmitud reisikindlustuse lepingutel on taas tavapärane reisitõrke kindlustuskaitse. Selle kohaselt ei kata reisitõrkekaitse välisministeeriumi soovitust mitte reisida.

„Reageerisime koroonaviiruse leviku tõttu kiirelt, laiendades reisitõrkekindlustuse katet nii, et hüvitist saaksid ka need kliendid, kes ei soovi reisida riikidesse, kuhu välisministeerium reisida ei soovita. Jälgime antud dünaamilist olukorda väga tähelepanelikult ning analüüsime ülemaailmsete kindlustusekspertide infot. Antud olukorda nimetavad eksperdid „teadaolevaks riskiks“ ning inimestel soovitatakse oma reisiplaanid ootele panna ja järgida ennetusmeetmeid. Seetõttu rakendame uutele kindlustuslepingutele standardse kindlustuskaitse. See tähendab, et koroonaviiruse (COVID-19) puhangu tõttu tühistatud reiside rahalised kahjud hüvitamisele ei kuulu“, ütles Gjensidige Baltikumi tootearendusjuht Andrius Dambrauskas.

Reisitõrke kindlustuskaitse:
Reisitõrke kindlustuskaitse kehtib juhul, kui planeeritud reisi soovitakse ära jätta või see katkeb enda, pereliikme või ainsa reisikaaslase ootamatu ägeda haigestumise tõttu või näiteks ka lennu tühistamisel lennujaama juhtkonna või ükskõik millise riigiasutuse poolt (v.a streik või maksevõimetus).

Reisitõrke kindlustusjuhtumi tõttu ärajäänud või katkenud reisi korral katame kulud kasutamata teenuste eest, nagu lennupiletid, majutus, kontserdipiletid, seminarid jne. Lisaks on võimalik valida reisitõrke lisarisk, mis katab reisi ärajäämise kulu seoses reisi põhieesmärgiks olnud ürituse ärajätmisega korraldaja poolt.

Reisikindlustus on soovitatav osta reisi broneerimisel või esimese osamakse tegemisel. Reisikindlustust on võimalik osta ka hiljem, kuid tuleb arvestada, et reisitõrke kindlustuskaitse hakkab kehtima 72 tundi pärast kindlustuspoliisi väljastamist.