Gjensidige reisikindlustus COVID-19 kaitsega

03.08.2021

Viimased uudised

 • 24.05.2024
  Reisil võib ootamatu tervisemure tõttu minna arstivisiit maksma mitu tuhat eurot
  Loen edasi...
 • 08.05.2024
  KUULA | Mida reisikindlustust sõlmides tähele panna?
  Loen edasi...
 • 06.05.2024
  Kindlustusekspert annab nõu: päikesepaneelide seadistamisel tuleb just paigaldamisel eriti hoolikas olla
  Loen edasi...
Kõik uudised

Gjensidige kindlustus lisas reisikindlustusele kaitse reisil COVID-19 nakatunud klientidele. Muudatus jõustus 27. juulil.

"Ülemaailmne pandeemia on muutnud väga paljude inimeste plaane. Hoolitseme inimeste eest, kes lähevad reisile - lisasime Gjensidige reisikindlustusele täiendava kaitse meditsiiniabikindlustuses, kus hüvitamisele kuuluvad ka reisi ajal Covid-19 haigestumisega seotud ravikulud ja meditsiiniline transport Eestisse. See aitab reisijatel end turvalisemalt tunda," ütles Gjensidige reisikindlustuse tootejuht Terje Rabe.

Kindlustusandja hüvitab raviasutuses vajalikud arstiabi kulud ning kompenseerib arsti poolt välja kirjutatud ravimite kulu. Kindlustus katab ka transpordikulud raviasutusse ning uue hilisema tagasireisiga kaasneva transpordikulu.

Rabe juhib tähelepanu sellele, et negatiivse tulemusega COVID-19 testi kulusid ei hüvitata. Samuti ei kata kindlustus antigeenitestide ja karantiini kulusid.

„Aasta alguses NielsenIQ poolt läbi viidud uuringu kohaselt lootis pea kolmandik vastanutest välismaale reisida. Laialdaselt kättesaadav vaktsineerimine ja ELi COVID-19 sertifikaat on reisimise taas ellu äratanud. Loodame, et reisikindlustuse COVID-19 kaitse julgustab inimesi reisima, võttes arvesse kõiki ohutusnõudeid ja järgides nii siht- kui transiitriikide nõudeid,“ ütles Rabe.

Gjensidige müüginumbrid näitavad, et reisikindlustuse müük on võrreldes mullusega kasvanud pea 100 protsenti. 

Reisikindlustuse kahjude arv on aasta algusega võrreldes kasvanud 25 protsenti. Kõige populaarsemad sihtkohad on Hispaania, Itaalia, Türgi, Kreeka ja Bulgaaria.

Gjensidige esindaja rõhutab, et epidemioloogiline olukord erinevates riikides võib väga kiiresti muutuda ja riigid seavad turistidele uusi nõudeid, mistõttu on enne reisimist vajalik selgeks teha, milliseid dokumente ja uuringuid konkreetsesse riiki saabujatel ja koju tagasi jõudjatel vaja läheb.