Lasnamäel põlenud kortermaja saab ajutise katuse ning käivad lammutus- ja koristustööd

06.05.2022

Viimased uudised

 • 13.09.2022
  Energiakriis tekitab stressi? Kasulikud näpunäited küttearvete vähendamiseks
  Loen edasi...
 • 01.09.2022
  Seitse sammu, mida teha liiklusõnnetuse korral ja millal kutsuda politsei?
  Loen edasi...
 • 25.08.2022
  Kuumus ja põud: väike vihm ei kustuta veel tuleohtu!
  Loen edasi...
Kõik uudised

7. aprillil sai häirekeskus teate Lasnamäel puhkenud kortermaja põlengust, mille tagajärjel jäi mitukümmend inimest peavarjuta. Põlengule järgnenud pühapäeval süttis hoone uuesti ning vajas veel täiendavat kustutamist. Milliseid tagajärgi põleng endaga kaasa tõi, avab kindlustusfirma Gjendsidige.

Häirekeskus sai läinud 7. aprillil kell 14.29 teate, et Pae tänaval põleb kolmekorruselise elumaja katus lahtise leegiga. Operatiivjõud alustasid sündmuskohale jõudes esmalt inimeste evakueerimist. Hoonest evakueeriti vähemalt 30 inimest, keegi põlengus õnneks kannatada ei saanud. Tulekahju õnnestus lokaliseerida kell 22.00.

Pae 25 kortermaja põlengus sai suuri tulekahjustusi kolmas ning osaliselt ka korteriomanike poolt katusealustesse ehitatud neljas ja viies korrus . Põlengu tagajärgedest ei jäänud puutumata ka alumiste korruste korterid, kes said tugevaid veekahjustusi. Pae 25 hoone karp, sealhulgas katus ja fassaad, on kindlustatud Gjensidige kindlustuses. Lisaks on ettevõtte poolt kindlustatud  Pae 25 majas ka üks korter ja äripind, kus on alustatud kahjude likvideerimistöödega.

“Koostööpartnerid tegelevad  lammutus- ja koristustöödega, prügiveo ja ajutise ilmastikukindla katuse paigaldamisega, mis võib kokku võtta mitmeid kuid. Ajutine katus on vajalik paigaldada, et vältida edasist kahju. Kuna tegemist on keerulise ehitusprojektiga, loodame mõistvale koostööle nii korteriühistu kui ka korteriomanikega, et taastada kahjueelne olukord. Praeguseks on osaliselt esitatud kortermaja esialgne ja osaliselt renoveerimist puudutav dokumentatsioon, kuid paraku on palju veel puudu,” lausus Gjensidige kindlustuse Eesti filiaali esindaja Denis Nikolajev.

Korterite taastamiseks peavad elanikud kodukindlustuslepingu olemasolul oma kindlustusseltsi pöörduma ning koostöös nendega kahjusid taastama hakkama.

Päästeamet tegeleb veel tulekahju põhjuste väljaselgitamisega ning käimas on kahjukäsitlusprotsess, millega selgitatakse välja ka täpsemad kahjusummad.