Uuring: Vaid 9% Eesti inimestest töötab täielikult kodukontoris

11.05.2021

Viimased uudised

 • 24.05.2024
  Reisil võib ootamatu tervisemure tõttu minna arstivisiit maksma mitu tuhat eurot
  Loen edasi...
 • 08.05.2024
  KUULA | Mida reisikindlustust sõlmides tähele panna?
  Loen edasi...
 • 06.05.2024
  Kindlustusekspert annab nõu: päikesepaneelide seadistamisel tuleb just paigaldamisel eriti hoolikas olla
  Loen edasi...
Kõik uudised

Gjensidige kindlustuse tellitud ja NielsenIQ poolt läbiviidud uuringust tuli välja, et 40% Eesti elanikest töötab ka Covid-19 pandeemia ajal väljaspool kodu, samas kui vaid 9% töötab täielikult kodukontoris. Vaheldumisi töökohal ja kodukontoris töötab ligi kolmandik inimestest.

Kuigi koroonaviirusest tulenevalt on inimeste omavahelisi kontakte märkimisväärselt piiratud, töötavad 40% Eesti inimestest väljaspool kodu ja seda peamiselt tööiseloomu tõttu, mis ei võimalda tööülesandeid kodust täita. Baltikumis on Eesti inimesed selle näitaja poolest esirinnas – uuringu järgi töötab väljaspool kodu 36% Läti ja 28% Leedu inimestest.

Väljaspool kodu töötavate Eesti inimeste sissetulek pereliikme kohta jääb uuringu kohaselt kõige sagedamini vahemikku 451–850 eurot ning selline töökultuur on kõige iseloomulikum vanuserühmas 35–44. Seejuures naiste ja meeste vahelist erinevust ei ole.

Eesti inimestest töötab pandeemia ajal igapäevaselt ainult kodust kõigest 9%, samas kui Lätis on see näitaja 17% ja Leedus 19%. Gjensidige kindlustusseltsi Eesti filiaali esindaja Denis Nikolajev ütles, et antud tulemus on kahtlemata seotud ka Leedu ja Läti pikemate ja rangemate piirangutega. „Eestis hakkasid uued karmimad piirangud kehtima alles 13. märtsist, kuid näiteks Leedus on väga ranged piirangud olnud juba eelmise aasta novembrist. Kuigi paljud ettevõtted on oma füüsilised klienditeeninduspunktid ajutiselt sulgenud, on Eestis enamus kontoreid töötajatele kas täielikult või mingis mahus avatud,“ ütles Nikolajev.

Kõikides Balti riikides on suur osakaal ka neid inimesi, kes töötavad vaheldumisi nii kontoris kui ka kodus. Eestis on nende inimeste osakaal Baltikumis kõige suurem ehk 29%, Leedus 27% ja Lätis 26%. 22% Eesti inimestest eelistaks sellist tööviisi jätkata ka peale pandeemia lõppu ning ainult 5% vastanutest soovib kontorisse naasta niipea kui võimalik. Nendest kõige suurem osakaal on vanuserühmas 45-54. Kõige agaramad kontorisse tööle minejad on Leedu inimesed, kellest 14% ütlesid, et naaseksid kontorisse niipea kui vähegi võimalik.

"Viimase aasta jooksul on paljud inimesed kas osaliselt või täielikult töötanud kodukontorist. Ka ettevõtted ise on teinud pingutusi, et kodukontoris töötamine oleks võimalikult sujuv ja töötajatel säiliks meeskonnavaim. Periood on olnud piisavalt pikk, et mõista, kas selline lahendus töötajale sobib või mitte. Nähtavasti on töökoha paindlikkus see, mida paljud töötajad nüüdsest üha enam hindavad," nentis Nikolajev.

Gjensidige tellitud ja NielsenIQ läbiviidud uuringus küsitleti 4800 inimest Balti riikides vanuserühmas 16–64. Küsitlus viidi läbi 2021. aasta veebruaris.