Õigeaegselt hooldatud katus aitab vältida kulukaid remonditöid

04.11.2022

Viimased uudised

 • 24.05.2024
  Reisil võib ootamatu tervisemure tõttu minna arstivisiit maksma mitu tuhat eurot
  Loen edasi...
 • 08.05.2024
  KUULA | Mida reisikindlustust sõlmides tähele panna?
  Loen edasi...
 • 06.05.2024
  Kindlustusekspert annab nõu: päikesepaneelide seadistamisel tuleb just paigaldamisel eriti hoolikas olla
  Loen edasi...
Kõik uudised
Enne tugevaid sügisvihmasid või esimest lund on viimane hetk veenduda, kas maja katus on talvehooajaks valmis, sest ka väikesed katusekahjustused võivad niiskuse ja lumega kokkupuutel kujuneda tõsiseks probleemiks. Lisaks on nõrgenenud katusekonstruktsioonil suurem oht tormi ajal lendu minna või kahjustatud saada.

Õnnetusi katustega tuleb õnneks ette harva, kuid kui neid siiski esineb, on kahjud suured. Selleks, et õnnetusi juhtuks vähem, tasub silmas pidada mõningaid näpunäiteid, mis võimaldavad maja katuse kvaliteedis ja turvalisuses veenduda.

Regulaarne katuse ülevaatus on oluline tava, mida iga majaomanik peaks järgima. Seda tuleb teha vähemalt kaks korda aastas – enne talvehooaega, et olla kindel, et katus kannab lund ja ei lase niiskust läbi, ning kevadel, veendumaks, et seda pole kahjustanud jää, lumi või rahe. Õigeaegselt avastatud katusekatte kahjustused kaitsevad koduomanikku leketest tingitud kulukate remonttööde eest.

Ohutus ennekõike!
Katuse ülevaatus on ohtlik protsess, kuna töö toimub maapinnast meetrite kõrgusel. Katusetöid on kõige pädevamad teostama professionaalid, kuid kui otsustate seda teha ise, tuleks vigastuste vältimiseks järgida täiendavaid ettevaatusabinõusid. "Katuse ohutu ülevaatuse esimene tingimus on sobiva redeli olemasolu – see peab olema õige pikkusega. Kui redel on liiga lühike, on kerge kaotada tasakaalu. Samas kui redel on liiga pikk, võib redeli alus ronides libiseda," tõdes Gjensidige esindaja Denis Nikolajev.

Samuti on oluline jälgida, et redel oleks asetatud tasasele ja kindlale pinnasele. Täiendavaks turvalisuseks tuleks kutsuda keegi endale appi, kes hoolitseks selle eest, et redel ei liiguks. Katusel olles on soovitatav vältida järske liigutusi ning tegutseda läbimõeldult. Väga oluline roll on ka jalanõudel - need peavad tagama hea kandepinna, kuid samas olema sellised, et ei kahjustaks katusekatet.