KUULA | Mida reisikindlustust sõlmides tähele panna?

08.05.2024

Viimased uudised

 • 24.05.2024
  Reisil võib ootamatu tervisemure tõttu minna arstivisiit maksma mitu tuhat eurot
  Loen edasi...
 • 08.05.2024
  KUULA | Mida reisikindlustust sõlmides tähele panna?
  Loen edasi...
 • 06.05.2024
  Kindlustusekspert annab nõu: päikesepaneelide seadistamisel tuleb just paigaldamisel eriti hoolikas olla
  Loen edasi...
Kõik uudised

Suvine aeg meelitab paljusid inimesi välismaale puhkusereisidele, ent lennufirmade tõrked, isiklikud sündmused või nii mõnigi muu asjaolu võib ammu tehtud plaanid ära rikkuda. Selleks, et reisiplaanide ümbertegemine ei läheks inimesele maksma tervet varandust, tasub varakult sõlmida reisikindlustus. Seekordses saates „Riskid või kindlustad?“ uurimegi, mida peaks selle kindlustusliigi kohta kindlasti teadma, ja eksperdid jagavad soovitusi.

Gjensidige Eesti isikukindlustuse tootejuht Terje Rabe ütleb, et kõige mõistlikum on sõlmida reisikindlustus kohe pärast lennupiletite ostmist. „Üsna sagedased on juhtumid, kus enne reisi mõni pereliikmetest haigestub, satub õnnetusse või muudetakse üldse näiteks lennugraafikut. Kui aga sõlmida reisitõrkekindlustus alles pärast nende ootamatuste esile kerkimist, siis kindlustus neid kulusid enam ei kata,“ sõnab Rabe.

Mida võiks reisikindlustuspakett kindlasti sisaldada? „Tervisekindlustus, reisitõrkekindlustus ja pagasikindlustus on kolm peamist kaitset, mis peaksid reisikindlustuslepingus kindlasti olemas olema,“ ütleb Rabe. 

Milliseid soovitusi ja nippe jagavad kindlustuseksperdid veel, kuula lähemalt juba Delfi Taskust: KUULA | Mida reisikindlustust sõlmides tähele panna? - Ärileht (delfi.ee)