Gjensidige viib Baltimaade ettevõtete ühinemise lõpule

31.10.2016

Viimased uudised

 • 24.05.2024
  Reisil võib ootamatu tervisemure tõttu minna arstivisiit maksma mitu tuhat eurot
  Loen edasi...
 • 08.05.2024
  KUULA | Mida reisikindlustust sõlmides tähele panna?
  Loen edasi...
 • 06.05.2024
  Kindlustusekspert annab nõu: päikesepaneelide seadistamisel tuleb just paigaldamisel eriti hoolikas olla
  Loen edasi...
Kõik uudised

Gjensidige, Põhja- ja Baltimaade suuruselt teine kindlustusgrupp, on oma Baltimaade ettevõtete ühendamise lõpule viinud. Eelmisel aastal omandas Gjensidige Insurance Group Leedus PZU Lietuva ning käesoleva aasta märtsis muudeti äriühingu ärinime ning vormi, milleks on edaspidi ADB Gjensidige.

Järgmise sammuna ühendati ADB Gjensidige ja AAS Gjensidige Baltic, mille tulemusel tegutseb alates 31. oktoobrist 2016 Gjensidige Baltimaades ühtse ettevõttena – ADB Gjensidige, mille peakontor asub Leedus ning filiaalid Eestis ja Lätis.

Alates eelmise aasta oktoobrist on Gjensidige Baltimaade tegevuse eest vastutanud Marius Jundulas, Eesti filiaali juhib Raul Järve.

“Oleme ühinemisega seotud juriidilised-, tehnilised- ning juhtimisprotsessid lõpule viinud. Lisaks oleme ühendanud tegevused, tooted, infosüsteemid ning mis kõige olulisem, oleme paika saanud oma meeskonna. Meie eesmärgiks on saada juhtivaks kindlustusseltsiks meie regioonis ning ehitada tugev platvorm paindlikuks ja efektiivseks ettevõtteks. Seda ootavad meilt meie kliendid ja partnerid,“ ütleb Raul Järve, Gjensidige Eesti filiaali juht.

Vastavalt Järve sõnadele panustab Gjensidige Baltimaades palju sellele, et pakkuda suurepärast kliendikogemust ning et arendada konkurentsivõimelisi kindlustusteenuseid ning -lahendusi.

„Põhjamaade kindlustusäri on väga hästi arenenud, meil on palju pakkuda nii olemasolevatele kui uutele klientidele nii Eestis, Lätis kui Leedus,“ lisab Järve.

Tehing viidi läbi koostöös advokaadibürooga COBALT. „Tegu oli esimese piiriülese Baltimaade kindlustusseltside ühinemisega, mille käigus jäi alles Leedu ettevõte, ning esimene piiriülene ühinemine, kus Läti ettevõte ühendati Leedu ettevõttega. Tulenevalt kontserni keerukast struktuurist oli vaja ühinemise käigus rakendada innovaatilisi lahendusi, mida pole varem piiriüleste ühinemiste puhul kasutatud,“ ütleb dr Juozas Rimas, advokaadibüroo COBALT partner ning ühinemiste ja ülevõtmiste töögrupi juht.