Torm jätkub - 7 lihtsat soovitust tormiseks perioodiks!

28.09.2018

Viimased uudised

 • 24.05.2024
  Reisil võib ootamatu tervisemure tõttu minna arstivisiit maksma mitu tuhat eurot
  Loen edasi...
 • 08.05.2024
  KUULA | Mida reisikindlustust sõlmides tähele panna?
  Loen edasi...
 • 06.05.2024
  Kindlustusekspert annab nõu: päikesepaneelide seadistamisel tuleb just paigaldamisel eriti hoolikas olla
  Loen edasi...
Kõik uudised

Torm jätkub - 7 lihtsat soovitust tormiseks perioodiks!

Ilmajaam lubab tormi jätkumist ka täna, eriti tugev on tuul rannikul ning saartel, tugevam tuul püsib ka järgnevatel päevadel. Nii jalakäijatel kui ka sõidukijuhtidel tuleb liigeldes olla äärmiselt ettevaatlik, kuna torm võib murda puid ja lennutada oksi. Anname siinkohal 7 lihtsat soovitust, kuidas tormi purustusi ennetada ning tagajärgi leevendada.

Gjensidige kahjukäsitluse osakonnajuhi Maarika Mürki sõnul tuleb arvestada, et sügistormide hooaeg on alanud ning selleks tasub valmis olla kõigil. “Kõige sagedasemad tormikahjud on seotud koduse vara ning elektroonikaga, mis on voolukõikumistele üsna tundlikud. Hoonetelt rebib torm sageli katuse osasid ning fassaadi detaile, aga samuti lennutab tugev tuul kõike mis hoovis lohakil. Sõidukid saavad sageli kannatada maanteel okste või murtud puu otsa sõites, aga samuti vigastavad tormi murtud puud parkivaid sõidukeid,” sõnas Mürk.

Mürk lisab veel, et lisaks üldisele kodukindlustusele on väga kasulik ka vastutuskindlustus, kuna torm võib lennutada meie hoovist või maja küljest esemeid vastu naabri maja või vigastada pargitud autosid ning need kahjud on hüvitatavad üksnes vastutuskindlustuse olemasolul. “Näiteks, kui torm murrab minu krundil kasvava puu ning see vigastab naabri maja või tema sõidukit, siis vastutuskindlustuseta tuleb mul naabrile tekitatud kahjud endal kanda. Vastutuskindlustuse olemasolul hüvitab aga kindlustusselts kolmandatele isikutele tekitatud kahjud,” lisas Mürk.

Kuna tugev tuul ei näi taanduvat ning täna hommikupoolikul hoopis tugevneb, anname siinkohal 7 lihtsat soovitust, kuidas tormi purustusi ennetada ning tagajärgi leevendada:

 1. Pargi sõiduk lagedamale alale, et tormi murtud puud ja oksad seda ei vigastaks
 2. Sõidukiga liigeldes ole eriti ettevaatlik, kuna torm võib murda puid ning lennutada oksi
 3. Kodust lahkudes ühenda kodune elektroonika vooluvõrgust lahti, et neid pinge kõikumise eest kaitsta
 4. Peida hoovist kergesti lenduvad esemed, kuna üsna sageli on tormil piisavalt jõudu, et näiteks aiamööbel hoone klaasidesse lennutada
 5. Sulge tormi ajaks uksed-aknad, et need tormiga ei puruneks
 6. Arvesta, et tugev tuul võib majapidamise jätta elektrita. Kui sinu joogivesi sõltub elektrist, siis varu enne tormi puhast joogivett ning otsi välja küünlad ja taskulambid
Uuri oma kindlustusseltsist, kas sinu kodune vara on kindlustatud. Kõik kodukindlustuse paketid ei pruugi koduse vara kaitset sisaldada ning selle puudumisel ei hüvita kindlustusselts elektroonikaseadmete rikkeid, mis on tormide ajal väga sagedad.