Viis lihtsat soovitust äikeselise ilma tarvis

05.09.2018

Viimased uudised

 • 13.10.2021
  Ahjud ja korstnad vajavad kontrolli, aga kui sageli?
  Loen edasi...
 • 06.10.2021
  Tartu gaasiplahvatuses suuri kahjustusi saanud trepikoja korteritel on ees uued tuletõkkeuksed
  Loen edasi...
 • 23.09.2021
  Kuidas vältida otsasõitu metsloomale?
  Loen edasi...
Kõik uudised

Pikne tekitab kõige sagedamini kahju kodusele elektroonikale ning seda läbi voolukõikumiste, mistõttu on soovitav pikse ajaks elektrisedmed vooluvõrgust lahti ühendada. Kuna ilmajaam lubab lähipäevadeks äikeselist ilma, siis kordame siinkohal üle ka viis lihtsat soovitust pikse kahjustuste vältimiseks.

Paneme inimestele südamele, et kõik kodukindlustuse lepingud ei pruugi sisaldada kodus olevate asjade kaitset. Seetõttu soovitame koduomanikel pöörduda oma kindlustusseltsi poole ning selgitada välja, kas nende kodune vara on ikka kindlustatud. Gjensidige statistikast nähtub, et üksnes pooled kodu kindlustanutest on lisaks kindlustanud ka koduse vara.

Kuna ükski kindlustus õnnetusi ära ei hoia, siis kordame siinkohal üle lihtsad juhised selleks, et pikne meile ning meie kodule liiga ei teeks:

 1. Pikse lähenedes või kodust lahkudes lülita välja elektriseadmed
 2. Ära tee ahju ega pliidi alla tuld, kuna suits juhib hästi elektrit
 3. Korista hoov lahtistest esemetest ning sulge aknad - äikese ajal võib tuul tugev olla
 4. Autos on äikesega turvaline, kuid sõida ettevaatlikult - välgu sähvatus võib pimestada
 5. Ära varju üksikute puude alla, vaid otsi lagedam ning nõgusam koht (eriti tuleb vältida lehtpuid, kuna neid tabab välk kõige sagedamini)

Soovitame hankida ka piksekaitse seadmed ning paigaldamisel pidada nõu spetsialistiga. Kui piksevarras juba olemas, tuleks kontrollida korraliku maanduse olemasolu, kuna selle puudumisel juhib varras pikse otse majja.

Gjensidige kliendid saavad kahjust teatada ööpäevaringselt telefonil 611 6112 või täita kahjuteate internetis - see annab meile võimaluse koheselt kahjuga tegelema asuda. Samuti on Gjensidige kodukindlustuse klientidele Koduabi24 teenus ööpäevarigselt kättesaadav ning abi osutatakse tasuta.

Ilmajaama andmetel saab pikse ilu nautida homme ning ka ülehomme.